BILLA a PENNY přispějí obětem povodní milionem korun

autor: | Čvn 12, 2013 | Novinky z Gastronomie

V reakci na ničivé povodně, při kterých velké množství lidí ztratilo své domy i majetek, se společnosti BILLA a PENNY rozhodly darovat na veřejný účet SOS Povodně 2013 společnosti Člověk v tísni jeden milion korun.

Obě firmy, které jsou součástí REWE Group, přispějí lidem postiženým záplavami prostřednictvím společnosti Člověk v tísni. Smyslem daru je umožnit renomované humanitární organizaci účinně zasáhnout v místech, kde je to nejvíce potřeba.

„Pomáhat lidem v nouzi je pro nás stejně důležité jako urychlené obnovení naší vlastní prodejní infrastruktury pro plynulé zásobování obyvatel v oblastech postižených povodněmi,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA ČR a Slovensko. „Nadace Člověk v tísni je zárukou, že finanční i materiální pomoc dorazí rychle k potřebným,“ říká Martin Gottfried, jednatel společnosti PENNY.

Zároveň připravují oba řetězce i další formy pomoci. Využívají k tomu síť svých prodejen, které se v postižených oblastech nachází. PENNY například expeduje balenou vodu v celkem pěti kamionech. Balenou pitnou vodu daruje také BILLA. Jeden kamion dostane k dispozici Český červený kříž, který vodu doručí do zatopených oblastí severních Čech. Druhý přiveze společnost přímo k místnímu úřadu obce Chodouny na Litoměřicku. Obec pak sama rozhodne o rozdělení a předání pitné vody potřebným. Celkem jde o více než 30 tisíc lahví, které jsou už v tuto chvíli expedovány.