Budějovický Clarion Congress Hotel České Budějovice, který patří do portfolia společnosti CPI Hotels, uspořádal charitativní běh na střechu hotelu, jehož výtěžek poputuje na konto Mateřské školy pro zrakově postižené děti v Českých Budějovicích. Sportovní akci, nad níž převzala záštitu Městská charita České Budějovice, se zúčastnil například hokejový reprezentant a českobudějovický rodák Jiří Novotný nebo hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Na 130 běžců, kteří zdolali 365 schodů na vrchol, čekal nezapomenutelný výhled ze střechy hotelu Clarion, který je po Černé věži nejvyšší stavbou ve městě. „Nápad uspořádat sportovní akci, která by měla také nějaký dobročinný přesah, jsme měli dlouho, musím říct, že výsledná částka 16 549 Kč nás velmi pozitivně překvapila a utvrdila v tom, že určitě stojí za to uspořádat i další ročník.“, řekl Martin Štolka, ředitel Clarion Congress Hotelu České Budějovice.

Mezi účastníky závodu, jejichž startovné bylo v plné výši věnováno na pomůcky pro děti se zrakovým postižením, bylo 113 dospělých a 17 dětí, nejmladšímu závodníkovi bylo 2 a půl roku, nejstaršímu účastníkovi, který si vyběhl na střechu hotelu a zdolal všech 17 pater, bylo 61 a půl roku.