Bary budou opět míchat koktejly s Kapkou naděje, dubnový Cocktail Weekend se blíží

autor: | Dub 16, 2012 | Novinky z Gastronomie

Ve dnech od 20.-21.4.2012 se v českých i slovenských barech uskuteční událost Cocktail Weekend pro Kapku naděje 2012. Jedná se již o druhý ročník akce barmanů na podporu Nadačního fondu Kapka naděje, který se zaměřuje pro pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.

Přispět tak může každý, kdo si objedná v zapojených barech alkoholický i nealkoholický koktejl, protože z každého objednaného drinku putuje významných 20 Kč v modelu fair play na konto Kapky naděje. Koktejlové bary chystají v těchto dnech speciální drinky a vylepují plakáty, které hosty zvou k návštěvě, a to v pátek a sobotu (20-21.4). „Je vidět, že i v méně příznivé době, není mnohým osud druhých lhostejný, což je výjimečný moment, který umocňuje fakt, že za Kapkou naděje se skrývá celá řada osudů a silných příběhů, tudíž prožitek z každého drinku v rámci přípravy i konzumace je velmi emotivní. Cocktail Weekend pro Kapku naděje je především spojení koktejlového zážitku s pomocí …“, říká Adam Slavík organizátor akce a šéfredaktor Barových Novin.cz.

Do letošního ročníku se stále zapojují další bary, aktuálně jich je něco kolem 60, což je již v tuto chvíli více než loni. Každý bar, i ten o dvaceti židlích, je pro organizátory charitativního koktejlového víkendu významný partner. Nejde tedy určitě prioritně o kvantitu, nýbrž o to, aby v každém městě bylo možné si zajít na koktejl „s kapkou naděje“.

Celkem se minulý rok podařilo vybrat úctyhodných 190,560 Kč (což představuje 9,528 koktejlů, na které zaručeně padlo 76,000 kostek ledu). „Získané finance byly použity na psychosociální podporu, což je jeden z projektů Nadačního fondu Kapka naděje. Finance dále posloužily k uhrazení týdenního ozdravného pobytu pro léčené děti na hemato-onkologii v Motole a dále zabezpečily dopravu a ubytování dětem na Olympiádě v Polské Wroclavi. Všechny tyto aktivity mají velký přínos pro zlepšení psychiky dětí“, sděluje ředitelka NF Kapka naděje Elen Švarcová.

Nejúspěšnější bar, kterému se letos podaří prodat během Cocktail Weekendu nejvíce drinků, navštíví prezidentka NF Kapka naděje Vendula Auš Svobodová, aby barovému týmu osobně poblahopřála a předala speciální certifikát a trofejovou sklenici, kterou exkluzivně navrhnul a vyrobil pro tento účel přední český designér Rony Plesl (Grand designér roku 2011).

Událost Cocktail Weekend pro Kapku naděje 2012 zaznamenává nemalý ohlas jak u barmanů, tak i samotných hostů, protože pomáhat je zkrátka výjimečné. Dopřejte si koktejlový zážitek s Kapkou naděje …;