Na Barrandovských terasách začal růst nový hotel

autor: | Říj 3, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Na Barrandovských terasách odstartuje během srpna výstavba nového moderního hotelu. Proměna prvorepublikového výletního podniku, který chátral několik desítek let, se tak rozeběhne naplno. „Zahájit výstavbu apartmánového domu plánujeme v srpnu“, prozradil on-line deníku Aktuálně.cz architekt Ondřej Kukral, který se na proměně celého areálu podílí.

Na Barrandovských terasách budeme popíjet v roce 2020

Nyní na místě probíhá úprava svahu, kde vzniká prostor pro základy nové budovy. Pokud nenastanou komplikace s tamním podložím, výstavba se rozeběhne naplno. Hrubá stavba hotelu v takovém případě bude dokončena ještě na přelomu letošního roku.

Vlastník areálu Michalis Dzikos, který se specializuje na rekonstrukce architektonických památek, očekává, že by se Barrandovské terasy mohly otevřít veřejnosti na přelomu let 2019 a 2020. Hotelový komplex apartmánového typu nabídne ubytování pro přibližně dvě stě hostů. Skládat se bude ze dvou budov. Nové stavby navrhlo renomované studio Kuba & Pilař architekti. První z budov bude kopírovat původní hadovitý půdorys teras. Druhá stavba vyroste na vyvýšenině v severní části areálu.