Barbadoský rum Mount Gay představuje limitovanou edici Mount Gay 1703 – Master Select

autor: | Dub 30, 2017 | Gastro & Drinks | 0 komentářů

Jako všechny skvělé příběhy i tento začal psát svou historii v čase a místě. Konkrétně v roce 1703 na ostrově Barbados. Začátek výroby rumu Mount Gay je spojený s produkcí barbadoské cukrové třtiny, která začala před více než 300 lety. To z něj dělá nejen nejstarší rum, ale i nejstarší nepřetržitě vyráběný alkohol na světě. Příběh vypráví, že když chtěli mořeplavci dokázat, že skutečně byli na Barbadosu, přivezli rum Mount Gay, jenž dlouho nebylo možné jinde získat.

Limitovaná edice 1703 Master Select je unikátní

Limitovaná edice 1703 Master Select je unikátní nejen svým zpracováním, ale také množstvím lahví, které se daný rok dostanou na trh. Kvůli velké poptávce a nízkému počtu těch nejstarších sudů Mount Gay, společnost distribuuje každoročně pouze jednu dávku 1703 Master Select. Přibližně 12 000 ručně balených lahví bude vydáno po celém světě v rámci letošní limitované edice.

Master blender Allen Smith použil ty nejlepší rumy z nejstarších rezerv Mount Gay

Při výrobě tohoto rumu použil Master blender Allen Smith ty nejlepší rumy z nejstarších rezerv Mount Gay. Jde o důmyslný blend ze vzácných a pozoruhodných sudů, které Allen po léta pečlivě kontroloval. Pro namíchání a dosažení perfektně vyvážené a harmonické chuti 1703 Master Select bylo použito 44 různých rumů, které dosahují stáří od 10 do 30 let.

Nejdůležitější složkou je čas

“Nejdůležitější složkou rumu 1703 Master Select je čas,” řekl Allen Smith, Mount Gay Master Blender. “Strávili jsme léta pečlivým sledováním našich nejvzácnějších sudů, abychom dosáhli perfektní rovnováhy chutí. Může to trvat nějaký čas, ale když to všechno přijde a vy najdete tu pravou chuť, stojí za to čekat. Není jí mnoho, proto jakmile jí vyčerpáte, je pryč a vy musí čekat až do následujícího roku. Takže vám doporučuji popadnout ji, jakmile jí uvidíte! V roce 1975 americký Distilled Spirits Council označil Mount Gay za nejlepší rum na světě a svou pozici si drží do dnes.

1703 Master Select je k dispozici ve vybraných obchodech s alkoholem, lihovinami a na www.bottlesandstories.cz od 1.5.2017 za doporučenou maloobchodní cenu 4 050 Kč.

Text i foto: Best Communication