Arganový olej Argand´Or: Potravina pro přirozenou krásu

autor: | Zář 26, 2013 | Novinky z Gastronomie

Arganový olej Argand´Or je jedinečný produkt s mezinárodními certifikáty kvality a původu. Získává se pomocí procesu tradičního ručního lisování, díky kterému jsou zachovány veškeré účinné látky. O kvalitě oleje svědčí také partnerství Velvyslanectví Marockého království v České republice.

Arganový olej je jeden z nejvzácnějších olejů na světě. Získává se z plodů stromu Argánie trnité, který roste v jihozápadním Maroku. Při výrobě arganového oleje Argand´Or jsou plody arganu ručně sklizeny a jsou z nich vyňata jádra. Následuje proces ručního lisování, které oproti strojovému lisování zanechává v oleji veškeré účinné látky. Výsledný produkt je bohatý na esenciální mastné kyseliny, vitamín E, polyfenoly, karotenoidy a steroly.

Arganový olej tak působí jako zdroj přírodních antioxidantů, podporuje kardiovaskulární systém, stimuluje lymfatický systém a příznivě ovlivňuje kvalitu vlasů, pokožky i nehtů. Díky obsahu nenasycených tuků napomáhá arganový olej udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. V oleji obsažené steroly totiž pomáhají redukovat LDL cholesterol, který škodí lidskému zdraví. Steroly jsou zároveň účinné při prevenci kardiovaskulárních onemocnění či cukrovky.

Arganový olej dokáže uspokojit ty nejvyšší nároky, které mohou být na olej kladeny. Jedná se o jedinečné propojení lahodně jemné chuti se zdravotními účinky. Ručně lisovaný arganový olej díky svému jemnému aroma a lehké oříškové chuti dokáže změnit běžná jídla na kulinářský zážitek. Využít se dá při přípravě studených i teplých pokrmů. Ideální je do salátů a pomazánek, hodí se však i k přípravě pečených a grilovaných jídel a skvěle doplňuje ryby a mořské plody, orientální pokrmy ale i sladké dezerty.

Na výjimečnou kvalitu arganového bio oleje, která je dána dodržováním tradičního procesu ruční výroby, dohlíží Sdružení berberských žen z regionu Arganeraie (UCFA).Tuto organizaci reprezentuje právě firma Argand´Or, která Unii podporuje v několika rozvojových

projektech, které se týkají kontroly kvality, skladování, či při zalesňování a udržování arganových porostů, ale také vzdělávání.

Arganový olej Argand´Or je vyráběn marockými ženami, které jsou sdruženy do Unie sdružující ženy z regionu Arganeraie, Maroko (UCFA), jež zastřešuje 23 ženských spolku (přibližně 1 300 berberských žen). Argand´Or podporuje UCFA v rozvojových projektech.

Hodnotný, ručně lisovaný olej v BIO kvalitě na český trh dodává společnost Rougier, člen marocké farmaceutické skupiny Cooper Pharma. K dostání ve vybraných lékárnách a specializovaných BIO prodejnách, 250 ml za 742 Kč.