Brány veletrhu Anuga se uzavřely dne 11.10. v Kolíně nad Rýnem s rekordními čísly: Veletrh navštívilo 165 000 návštěvníků ze 198 zemí. Více jak 7400 společností ze 107 zemí z celého světa prezentovalo své výrobky po pět dní a využilo tak unikátní možnost sdílet nejnovější informace z oboru.

Anuga je největším světovým veletrhem pro potravinářský průmysl

„Anuga je největším světovým veletrhem a nejdůležitější profesionální platformou pro potravinářský průmysl“, komentoval výsledky veletrhu prezident a výkonný ředitel Kolínských výstavních trhů Gerald Böse. „Veletrh ukázal velmi přesně jaká je současná globální poptávka a nabídka v oboru a jasný koncept, který akcentoval nejdůležitější témata vytvořil rámec pro světový obchod, jak pro německé, tak zahraniční zákazníky.“

Z velkých hráčů nikdo nechyběl

Je potřeba zdůraznit především světovost veletrhu, která je dána opravdu reprezentativními návštěvníky. Vrcholní manažeři, ředitelé nákupu i prodeje důležitých nadnárodních potravinářských firem si nenechali ujít příležitost navštívit tento jedinečný veletrh. Mezi návštěvníky a vystavovateli nechyběly firmy, které určují aktuální trendy v oboru, jako jsou Aeon, Ahold, AlbertHeijn, Aldi, Auchan, Carrefour, Coop, Costco, dm, Edeka, Globus, Hofer, Jumbo, Kroger, Metro, Migros, Müller, Norma, Rewe, Rossmann, Sainsbury, Sams Club, Schwarz Group, Sobeys, Spar, Target, Tesco, Walmart a Amazon. Partnerskou zemí veletrhu Anuga byla tentokrát Indie. Vzhledem k velikosti a návštěvnosti je Anuga neoddiskutovatelnou platformou po uzavírání konkrétních kontraktů. O vzrůstající oblíbenosti veletrhu hovoří stoupající návštěvnost, a to především za zahraničí. Podíl zahraničních návštěvníků dosáhl 75 % z celkového počtu návštěvníků a 90 % vystavovatelů tvořily zahraniční firmy. Z Evropy byla návštěvnost rekordní především z Itálie, Španělska, Francie a Holandska. Více návštěvníků přijelo také z USA, Kanady, Číny, Jižní Afriky i států jižní Ameriky.

Anuga v číslech:

  • 7405 vystavovatelů ze 107 zemí
  • 716 vystavovatelů z Německa, 6689 zahraničních vystavovatelů
  • Výstavní plocha 284 000 m2
  • 165000 návštěvníků ze 198 zemí

Další ročník veletrhu Anuga se uskuteční za dva roky – 5-9. října 2019

 

Text: redakce

Foto: Koelnmesse / Author

Redakce Gastro&Hotel