Ani těhotné a kojící ženy nemusí omezovat své chutě.

autor: | Bře 29, 2013 | Novinky z Gastronomie

Dealkoholizované víno od specialisty a-freewine.cz.

Těhotné a kojící ženy jsou většinou opatrnější na své tělo. Dnes si již ale nemusejí odpírat skleničku svého oblíbeného vína. Řešením jsou vína bez alkoholu, tzv. dealkoholizovaná vína, která si na našem trhu těší stále větší oblibě.

„Dealkoholizovaná vína jsou skvělou alternativou k vínům klasickým a vyhledávají je proto také těhotné a kojící ženy. Zejména španělská dealkoholizovaná vína nabízejí kvalitu, vůni, chuť i pozitivní vliv na organismus jako vína alkoholická. To vše bez negativního důsledku alkoholu,“ říká Radek Pech, jednatel společnosti a-freewine.cz, která se na dovoz dealkoholizovaných vín specializuje. „Vína bez alkoholu obsahují také minimum kalorií, což je dobrá zpráva pro ty, kdo hlídají svou linii,“ dodává Radek Pech.

Dealkoholizovaná vína jsou vyrobena tradiční metodou fermentace a následně je vinaři moderními postupy zbavují alkoholu. Zato obsahují množství polyfenolů, které mají antioxidační účinky, působí protizánětlivě a v neposlední řadě také ochraňují kardiovaskulární systém.

Specializovaný e-shop a-freewine.cz se zaměřuje na dovoz a prodej nealko vín zejména ze Španělska a Německa. A-freewine.cz nabízí bílá, červená i růžová dealkoholizovaná vína, BIO vína i šumivá vína a jako doplněk také nealkoholické likéry.

Tipy a-freewine.cz:

Červené víno: EminaSin Tinto

EminaSin Tintoje elegantní víno, jehož barva je červená, nachová a jasně čistá. Můžeme v něm cítit červené ovoce, jako jsou třešně a jahody, obklopené terciálním aroma. Chutná elegantně a sametově a má krásný tříslovinový základ, který doplňuje uměřená kyselost. Jeho chuť je velmi komplexní, objevuje se zde zralé ovoce, káva, lékořice, kůže dřevo a pražení.

Obsah alkoholu: 0,5%

Odrůda: Tempranillo 100%
Sacharidy: 0,4g/100ml
Kalorie: cca 4,2kcal/100ml
Objem: 0,75l
Dodavatel: Grupo Matarromera

Cena na a-freewine.cz: 179 Kč

Bílé víno: EminaSin Blanco

Jedná se o bílé dealkoholizované víno ze Španělska. Má výraznou slámově žlutou barvu s odstíny citronu. Je čisté a zářivé s bylinkovou a anýzovou vůní fenyklu, typickou pro odrůdu Verdejo, ze které je vyrobeno. Dále se nám otevře zřetelná a čistá vůně zeleného jablka, grapefruitu a levandule. Má svěží chuť s příjemným stupněm kyselosti, která dá vzpomenout na vůni citrusů a zeleného jablka.

Obsah alkoholu: 0,5%

Odrůda: Verdejo 100%

Sacharidy: 0,29g/100ml

Kalorie: cca 4,2kcal/100ml

Objem: 0,75l

Dodavatel: Grupo Matarromera

Cena na a-freewine.cz: 179 Kč