fbpx
Domů » Události » Májové putování okolím Modrých Hor nabídne krásné výhledy do kraje a lahodná vína

Májové putování okolím Modrých Hor nabídne krásné výhledy do kraje a lahodná vína

Moravské vinařské stezky opět ožívají výlety Krajem vína. V sobotu 19. května se příznivci cyklistiky a jižní Moravy mohou vydat na Májové putování okolím Modrých Hor, které pořádá brněnská Nadace Partnerství. Čekají je dvě trasy plné zastávek u vinařů a doprovodného folklórního programu. Připravená bude také trasa pro pěší. Tradiční výlet rozkvetlou krajinou, vinicemi a sklepními uličkami startuje v Ekoncentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Registrace zde probíhá od 9 do 11 hodin. Cíl výletu je v Němčičkách, kde si návštěvníci užijí bohatý doprovodný program včetně losování o ceny.

 Kopcovitá oblast nabízí nádherné výhledy do okolí

Májové putování okolím Modrých Hor patří k nejkrásnějším výletům po vinařských stezkách. Kopcovitá oblast nabízí nádherné výhledy do okolí, které jsou odměnou za místy prudká stoupání. „Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Dlouhá cyklotrasa měří 45 km, krátká 29 km a pěší trasa je dlouhá 12 km. Na své si tak přijdou jak nadšení sportovci, tak i rodiny s dětmi nebo cyklisté a turisté, kteří dávají přednost spíše pohodovějším výletům,“ vysvětluje organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Modré Hory kromě zvlněné krajiny a sportovních výkonů lákají i na lahodná vína, kterým se zde skvěle daří – vyhlášená jsou zejména ta červená. Na všech třech trasách se nachází řada zastávek u vinných sklepů, kde se účastníci putování setkají s místními vinaři a ochutnají jejich vína. Zastávková místa ale nabídnou také zajímavý doprovodný program. Například v Kobylí bude ve 14 hodin od Muzea vycházet krojovaný dětský průvod k Sokolovně, kde následuje folklórní program. Výlet končí v Němčičkách, kde se v areálu Kulturního domu bude konat košt vín, beseda u cimbálu a večerní májová zábava.

Zájemci o putování se nemusí předem hlásit.

Stačí dorazit v sobotu mezi 9. a 11. hodinou na registraci do Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Startovní balíček s degustační skleničkou a nosičkou stojí 140 Kč. „Koupit si ho ale mohou už nyní v našem e-shopu za zvýhodněnou cenu 120 Kč. Zároveň si tím návštěvníci zajistí přednostní odbavení při výdeji startovních balíčků na registraci,“ upozorňuje Dominika Bäuchelová. Kromě startovního balíčku dostane každý účastník zdarma také cyklopas s mapou tras a zastávkových míst, do kterého cestou sbírá razítka. V cíli se pak může zúčastnit závěrečného losování o atraktivní ceny v podobě vín zúčastněných vinařů a cyklodoplňků. Losovat se bude i výherce hlavní ceny generálního partnera akce, České spořitelny – pobytového balíčku pro dva v certifikovaném zařízení Cyklisté vítáni.

Májové putování okolím Modrých Hor je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabízí 10 výletů po Moravských vinařských stezkách. Účastníky při nich zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy a umožní jim tak poznávání vinařských i folklórních tradic regionu. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy.

Více informací na www.stezky.cz.

Ilustrační fotografie a další podklady ke stažení: www.stezky.cz/Dalsi-stranky/media.

Kontakt:
Dominika Bäuchelová, manažerka seriálu akcí Krajem vína, e-mail: dominika.bauchelova@nap.cz, tel.: 515 903 121

Kamila Vlčková, PR a komunikace, e-mail: kamila.vlckova@nap.cz, tel.: 515 903 121

Nadace Partnerství

Nadace Partnerství  pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně postavila vzdělávací centrum Otevřená zahrada určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit. www.nadacepartnerstvi.cz

Moravské vinařské stezky patří do rodiny stezek Greenways. Jsou dlouhodobým projektem Nadace Partnerství, obcí, vinařů a dalších partnerů, který pomáhá chránit kulturní dědictví a rozvíjet vinařskou turistiku na jižní Moravě. Více na www.stezky.cz

Krajem vína je seriál cyklistických výletů pro veřejnost po vinařských stezkách, kterým Nadace Partnerství od roku 2012 společně s dalšími partnery pomáhá propagovat vinařskou turistiku a cykloturistiku na jižní Moravě. www.stezky.cz

Májové putování okolím Modrých Hor nabídne krásné výhledy do kraje a lahodná vína

  • Ekoncentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích
    • Velké Pavlovice
    • Velké Pavlovice
nahrávám mapu....