Accor, přední světová skupina rozšířených služeb hotelnictví a Bureau Veritas, světový poskytovatel služeb testování, inspekce a certifikace, spojily síly a představují speciální certifikační známku hygienických opatření, která podpoří hotelové a restaurační zařízení při obnově jejich provozu. Známka potvrdí dodržení všech patřičných bezpečnostních norem a sanitárních požadavků.

Franck GERVAIS, CEO Accor Evropa, říká: “Přívětivost, ochrana a starost o druhé bytostně patří do DNA Accoru a naše hlavní cíle. Vice než, kdy předtím, je dnes potřeba, aby si naši zaměstnanci, zákazníci a partneři byli jisti, že jim můžeme nabídnout ty nejlepší služby a cítili se bezpečně. Jako přední hotelová skupina máme povinnost předvídat, reagovat na zdravotní a bezpečnostní požadavky a držet se plnění nejvyšších standardů. Jsme rádi, že společně s Bureau Veritas můžeme být průkopníky tohoto úsilí a šířit ho mezi všechny účastníky trhu.

Jacques POMMERAUD, CEO Bureau Veritas Afrika & Francie, dodává: “Vytvářet svět důvěry je jednou z hlavních misí Bureau Veritas už téměř 200 let. Díky této speciální bezpečnostní certifikační známce můžeme splnit aktuální očekávání společnosti v oblasti zdraví a bezpečnosti. Známka přispěje k znovuotevření hotelů a restaurací s důvěrou a jistotou. Jsme pyšní, že můžeme pracovat s Accorem. Tento nový přístup bude přínosem pro celé odvětví, jelikož o certifikaci Bureau Veritas bude moci žádat jakákoli firma.”

Certifikační známka pokrývá ubytovací i stravovací služby a nastaví hygienické normy, aplikovatelné na všechny hotely skupiny Accor, další hotelové řetězce i nezávislé hotely. Celý projekt se vyvíjel ve spolupráci s lékaři a epidemiology, a také se na něm podílely zaměstnanecké odbory.

Projekt bude představen tento týden Francouzské alianci turismu a dále relevantním ministerstvům ve Francii, aby měli možnost se aktivně zapojit a schválit navrhované normy. Posléze bude předložen vládám a ministerstvům v celé Evropě včetně konkrétních návrhů pro uvolňování karanténních opatření.

Výstupem této snahy má být operační manuál dostupný všem podnikatelům v oblasti hotelnictví a pohostinství, který jim umožní důsledně aplikovat zdravotní a bezpečnostní doporučení úřadů (WHO, Ministerstvo zdravotnictví atd.) při zprovozňování ubytovacích zařízení, kancelářských provozů a stravovacích podniků. Zákazníkům po celé Evropě bude k dispozici speciální internetová stránka na webu Bureau Veritas, kde zjistí ještě před rezervací ubytování nebo návštěvou restaurace, zda bylo zařízení certifikováno.

Redakce Gastro&Hotel