Absolut představí během Designbloku limitovanou kolekci Originality

autor: | Říj 15, 2013 | Novinky z Gastronomie

Švédská značka Absolut vždy stála za originálními kampaněmi a podporovala originální umělce a „cutting-edge” design. To je jeden z důvodů, proč představí svou podzimní limitovanou kolekci s kapkou kobaltově modré právě během Designbloku – jedinečné přehlídky toho nejlepšího z českého i světového designu, která probíhá v Praze od 7. do 13. října!

Kapka kobaltově modré!

„Chtěli jsme rozvinout technologii, kterou jsme již použili pro limitovanou kolekci Absolut Unique. Každá láhev Absolut Originality, kterých vzniklo celosvětově 4 miliony kusů, je vytvořena individuálně. Přestože jsou si tedy podobné, žádná není úplně totožná. Kapka kobaltové modři se do procesu výroby přidává těsně před vložením do pece vyhřáté na 1 100 stupňů Celsia. Při této teplotě je modrá neviditelná a její efekt na lahvi se ukáže až během chladnutí. Zdánlivě podobné, a přesto je každá jedinečná. Přesně tak jako originalita a jedinečnost každého z nás,”,vysvětluje Global Brand Director Absolut Mathias Westphal.

Absolut a čeští designéři

Absolut tento rok na Designbloku od 7. do 13. října prezentuje spolupráci značky s třemi designérskými subjekty – architektonickým studiem Edit, designérským kolektivem OKOLO a módním návrhářem a designérem Pavlem Brejchou.

„Chtěli jsme dát příležitost zajímavým mladým designérům, o kterých si myslíme, že mají talent a potenciál. Náš výběr padl na tuto trojici a jsme za to rádi,” říká Brand managerka Absolut v České republice Gabriela Římanová.

Jejich společnou práci, stejně jako limitovanou kolekci Originality, mohou návštěvníci výstavy ocenit v Superstudiu Designblok, na Nákladovém nádraží Žižkov.