Prémiový armaňak Lafontan představil na začátku roku ve spolupráci s Premier Wines & Spirits první jedinečnou limitovanou 30letou edici, která byla vytvořena exkluzivně pro Českou republiku k národnímu výročí oslavujícímu 30 let od sametové revoluce.

Během roku 2019 se postupně představily další dva motivy provedení lahve armaňaku Lafontan. Každá ze tří edic zobrazuje národní symboly.
S koncem roku byla uvedena poslední ze tří etiket limitovaných 30letých edic francouzského armaňaku s Pražským hradem. Lafontan dohromady během roku 2019 představil tři etikety – s motivem Karlova mostu, Václavského náměstí a Pražského hradu. Tato limitovaná edice vzdává hold České republice a jejímu třicátému výročí sametové revoluce. Lahev představuje limitovanou exkluzivní edici speciálně vytvořenou pro tuto příležitost. Dohromady bylo vyrobeno pouhých 450 lahví – 150 lahví od každé etikety.
Armaňak je skutečný francouzský klenot mezi destiláty. Jedná se o vinnou pálenku z oblasti Armagnac v Gaskoňsku. Pokud jste milovníkem koňaku, armaňak vám jistě přiroste k srdci. Limitovaná edice, kterou vytvořila destilerie Lafontan ve spolupráci s českým distributorem prémiových destilátů, vín a nealkoholických nápojů Premier Wines & Spirits, je vyrobena exkluzivně pro český trh.
Armaňak na rozdíl od koňaku prochází pouze jedinou, a to postupnou destilací, díky níž si uchová svou nezaměnitelnou chuť, vůni i charakter. Obsah alkoholu u armaňaku nesmí překročit 63 %, zároveň musí mít alespoň 40 %. Následně dochází ke staření destilátu v sudech. Jeho výroba je omezena pravidlem užití základních hroznů, konkrétně se nesetkáte s jinými odrůdami, než jsou Baco, Colombard, Folle Blanche a Ugni Blanc. Samotná produkce armaňaku je spojena s rodinnou tradicí, která se předává z generace na generaci.
Limitovanou exkluzivní 30letou edici armaňaku Lafontan zakoupíte na stránkách www.1er.cz za cenu 2200 Kč za 0,7 l.

Redakce Gastro&Hotel