Mandarin Oriental

Mandarin Oriental, Prague vsadil na divokou kartu v podobě nového menu CROSSOVER by SPICES šéfkuchaře Stephena Senewiratne

Pražský hotel Mandarin Oriental, Prague na začátku listopadu představil zbrusu nové menu CROSSOVER by SPICES, za nímž stojí Stephen Senewiratne, šéfkuchař restaurace Spices. V prostorách vinného sklepa se hostům díky spojení prvotřídních ingrediencí a chutí dostane luxusního gastronomického zážitku.

Název CROSSOVER nového menu vychází z konceptu všech pokrmů. Jednotlivé chody jsou vytvořeny z maximálně pěti surovin, které se při podávání dohromady dokonale propojí a vytvoří nezapomenutelný zážitek, který baví svou neotřelou chutí. CROSSOVER reflektuje kreativního ducha šéfkuchaře Stephena Senewiratne, který klade důraz i na minimalistický design jídel.

Stephen Senewiratne, šéfkuchař restaurace Spices, o svém nápadu říká: „Nechtěl jsem, aby bylo nové menu vnímáno jako asijské. CROSSOVER by SPICES využívá surovin z celého světa. Některé jsou naprosto běžné a k dostání v České republice, a některé doslova hrají exotikou. Kouzlo menu spočívá v překvapivých kombinacích, které spolu skvělé fungují. Na své si přijdou milovníci masa, zeleniny, ale i sladkého.“

Hosté budou mít na výběr ze čtyř předkrmů, dvou polévek, čtyř hlavních chodů a třech dezertů. Zajímavé jsou i svými názvy, které odráží Stephenovu uměleckou duši. „Chtěl jsem, aby měl host možnost pustit uzdu své fantazii, jakmile si přečte název chodu. Vnímám návštěvu restaurace jako komplexní zážitek a chci, aby si ho užili i naši hosté,“ vysvětluje zajímavý původ názvů Stephen. Čekají na vás tak chody jako ″Orange″, ″T2″, či ″Nuttiness″ a další.

Celé menu svými signature koktejly doprovodí barman Vladimír David a unikátní zážitek z jídla doplní prostředí, ve kterém se CROSSOVER servíruje. Historický vinný sklep ukrytý v prostorách pod restaurací, jenž byl využíván dominikánskými mnichy již ve 14. století, dotváří celou atmosféru.

CROSSOVER BY SPICES se podává v prostoru vinného sklepa od čtvrtka do soboty od 17:00. Kapacita prostor je 16 osob.

Rezervace do restaurace Spices na CROSSOVER menu na čísle: +420 233 08 750/777