Vodka

Český trh a největší kategorii tvrdého alkoholu nově obohatí v sortimentu prémiových vodek lotyšská vodka Red Luna. Tato novinka je výjimečně jemná a vychutnat si ji můžete jak samotnou, tak v dobrém koktejlu.

Red Luna se rodí z pečlivě sklizeného obilí, které je dále nadrceno najemno a smícháno s křišťálově čistou vodou z artéských studní. Tato směs se následně fermentuje a tím vzniká zápara. V momentě, kdy zápara dosáhne příznivých hodnot, a je tedy vhodná pro destilaci, je přečerpána do destilačního kotle. Zde prochází trojnásobnou destilací. Poté je destilát smíchán opět s vodou z artéských studní až na požadovaných 40 % alkoholu. Přichází na řadu filtrace: vodka Red Luna je filtrována přes aktivní uhlí a stříbro, a to hned sedmkrát, díky čemuž je dosaženo vynikající jemnosti a průzračné čistoty. Red Luna u nás byla poprvé představena 24. září na Prague Bar Show a mezi gastronomickými profesionály se setkala s velkým úspěchem.

Vyzkoušejte skvělé koktejly z vodky Red Luna. Připravit si je můžete v pohodlí domova. Ochutnejte například tyto zajímavé variace:

Red Mule
4 cl vodky Red Luna
pár kapek bitteru Fee Brothers Cranberry Bitters
1 cl čerstvé limetkové šťávy
Thomas Henry Ginger Beer
limeta na ozdobení

Příjemná zázvorová kyselá variace na známý Moscow Mule. Do vyšší sklenice nalijte vodku Red Luna, přidejte čerstvou limetkovou šťávu a sklenici naplňte ledem. Podle objemu vaší sklenice přilijte Thomas Henry Ginger Beer. Pro dochucení přidejte pár kapek brusinkového bitteru Fee Brothers, lehce promíchejte a ozdobte plátkem čerstvé limetky.

Red Mate
4 cl vodky Red Luna
Mate mate
limeta

Tuto jednoduchou kombinaci zvládne připravit opravdu každý. Do vyšší sklenice nalijte vodku Red Luna, přidejte led a zalijte Mate mate. Lehce promíchejte a dozdobte čerstvou limetou. Pokud si přejete drink přikyselit, můžete do něj vymačkat trochu čerstvé limetové šťávy. Nezapomeňte poté drink opět promíchat.

Lotyšskou vodku Red Luna seženete na stránkách www.1er.cz za cenu 369 Kč za 1 l.

Všechny ingredience pro přípravu skvělých koktejlů rovněž najdete na www.1er.cz.