Vinařské akce

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje.

Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

25. červenec
Město: Mikulov
Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka
Telefon: 602567640
Telefon (alternativní): 721153049
E-mail: dionysos@breclavsko.com
WWW stránka: www.dionysos.breclavsko.com

 

25. červenec
Město: Brno
Místo: Otevřená zahrada, Údolní 33
Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.
Telefon:515903121
E-mail: vinozblizka@nap.cz
WWW stránka: www.vinozblizka.cz

Víno z blízka, exkluzivní série několika volných vinných degustací a setkání s osobnostmi současného vinařství proběhne ve čtvrtek 25. července od 17.30 hodin, v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Tentokrát přijede do Brna představit sebe a 4 vína svého srdce pan Leoš Horák. Po krátké řízené degustaci mohou hosté ve volné degustaci ochutnat vína z Vinařství Horák a neformálně se potkat se špičkou současného vinařství u nás. Cyklus víno z blízka již pravidelně nabízí svým hostům tři příjemné hodiny se skleničkou v ruce za zvuků živé hudby a letní podvečerní atmosféra překrásné zahrady. Tradičně nechybí lahodné občerstvení. Během degustací se v letních měsících představí ti nejlepší vinaři a díky tomu může být festival považován za reprezentativní přehlídku současného vinařství na Moravě.

26 – 27. červenec
Město: Ostrava
Místo: dvorana v Kampus Palace
Kontaktní osoba: VOC Modré Hory
Telefon: 777255842
E-mail: david@vocmodrehory.cz
WWW stránka: www.vocmodrehory.cz

Vinné slavnosti v Ostravě začínají v pátek 26. července v 18 hodin a pokračovat budou v sobotu 27. července od 14 hodin. Hosté se mohou těšit na ta nejlepší vína od vinařů z mikroregionu Modré Hory včetně vín s certifikací VOC Modré Hory. Po oba dyn bude ve dvoraně v Kampusu Palace probíhat také bohatý doprovodný kulturní program.

26. – 27. červenec
Město: Velké Bílovice
Místo: areál sklepů
Kontaktní osoba: Milan Damborský
Telefon: 777565599
E-mail: milan.damborsky@gmail.com
WWW stránka: www.sites.google.com/radekosicka.cz/julyrendezvous/home

Letní slavnost autentických vín proběhne v pátek 26. července od 16 do 21 hodin a v sobotu 27. července od 14 do 21 hodin v areálu vinných sklepů ve Velkých Bílovicích. Na akci bude možné ochutnat netradiční vína autentických vinařů a jejich příznivců. Návštěvníci zde mohou vína ochutnat, ale také si popovídat přímo s vinaři, kteří představí své netradiční postupy a jejich výsledky. Vína našich předků možná nebyla tak uhlazená a vycizelovaná jako mnohá dnešní. Určitě však byla autentická. A právě onu autenticitu si vepsali do štítu Autentisté, které spojuje nejenom stejná regionální příslušnost, ale především snaha o přípravu hodnověrných, rukodělných vín a v neposlední řadě i hlubší zájem o starou vinařskou krajinu, již svými vinohrady dotvářejí.

26. červenec – 3. srpen
Město: Uherské Hradiště
Místo: Vinařství Medek
Kontaktní osoba: Jaromír Dvořáček
Telefon: 608667701
E-mail: vase@vinarstvimedek.cz
WWW stránka: www.vinarstvimedek.cz

Otevřené sklepy během Letní filmové školy v Uherském Hradišti nabídnou od 26. července do 3. srpna útěk před lidmi i rozpáleným městem a nabídnou lahodná vína. I když je v centru Hradiště krásně, během filmovky si mohou zájemci odpočinout od davů i horkého města ve sklípku v Sadech, který nabídne chládek, klid, výhled z pergoly a samozřejmě také svoje nefiltrované víno. Místní vína kvasila na přírodních kvasinkách z vinohradu, s minimem síry a prim zde hrají vína mladá, svěží a ovocná. Hosté mohou na místě vyzkoušet, jak se vlastně správně degustuje, mohou si vína projít formou řízené degustace nebo si je samostatně ohodnotit. Doporučují přímo organizátoři LFŠ.

26. – 27. červenec
Město: Pardubice
Místo: areál Automatických mlýnů
Kontaktní osoba: Vínovníci
Telefon: 775588977
E-mail: vino@vinovnici.cz
WWW stránka: www.ovineni.cz/clanek/pardubicke-ovineni-2019

Pardubické ovínění nabídne v pátek 26. července od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. července od 11 do 22 hodin ochutnávky kvalitních vín v dokonalé kombinaci s vybraným jídlem a perfektní atmosférou. K ochutnání budou ta nejlepší vína z Moravy a ze světa, ale i hromada vybraných lahůdek. Chybět nebudou živá vystoupení a bohatý doprovodný program. Vstupenky budou k mání za 100 Kč v předprodeji a za 130 Kč na místě. Vstupenky platí po celou dobu akce.

26. červenec
Město: Valtice
Místo: Valtické Podzemí
Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková
Telefon: 723600423
E-mail: info@valtickepodzemi.cz
WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v pátek 26. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

27. červenec
Město: Moravská Nová Ves
Místo: sklepní ulička Výmol
Kontaktní osoba: Vinaříček o.s.
Telefon: 777062129
Telefon (alternativní): 777561535
E-mail: info@vinaricek.cz
WWW stránka: www.vinaricek.cz

Akce hodovní otevřené sklepy proběhne v sobotu 27. července v Moravské Nové Vsi. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka vzorků vín z ročníku 2018. Ochutnávka ve sklepní uličce Výmol začne ve 13 hodin a bude zde připraveno také drobné stylové občerstvení a živá hudba. Vstupné, v němž je zahrnuta ochutnávka vína, je 200 Kč a hosté otevřených sklepů mohou plynule navázat na večerní folklorní zábavu, Předhodovní zpívání pod májů.

27. červenec
Město: Borotice
Místo: areál firmy Vinné sklepy Lechovice
Kontaktní osoba: Vinné sklepy Lechovice
Telefon: 777173589
E-mail: info@vslechovice.cz
WWW stránka: www.vslechovice.cz/z-vinice-do-vinice

Na kole z vinice do vinice, to je cyklistický výlet do vinic, které nejsou veřejnosti běžně dostupné. Cyklovýlet vinicemi proběhne v sobotu 27. července v Boroticích. Na trase je připraveno několik příjemných zastávek s ochutnávkou vín a komentářem průvodce. Akce je kapacitně omezena, proto pořadatelé doporučují včasnou rezervaci. Výlet pro jednoho stojí 250 Kč.

27. červenec
Město: Znojmo
Místo: Zelenářská 19/16 (vchod nad radniční pasáží)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz
WWW stránka: www.navajn.cz

Noční prohlídka Znojma se znovínským vínem nabídne řízenou degustací špičkových vín v sobotu 27. července od 20 hodin. V rámci prohlídky se bude degustovat na netradičních místech historické části Znojma. Hosté navštíví Vlkovu věž, vyhlídku v okolí Kostela svatého Mikuláše nebo Rotundu svaté Kateřiny. Po celý čas prohlídky se o hosty budou starat sommelieři Martin Vajčner s Františkem Nahodilem a certifikovaný průvodce. Hosté ochutnají 5 vzorků vín Znovínu Znojmo, 1 vzorek z firmy Navajn a 1 sekt, který bude otevřen odseknutím hrdla láhve šavlí, sabrage. Vstupné je 350 Kč na osobu a prohlídka trvá 2,5 až 3 hodiny. Sraz je nejméně 15 minut před začátkem prohlídky. Ta se koná za každého počasí a je nutná včasná rezervace míst.

27. červenec
Město: Valtice
Místo: Valtické Podzemí
Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková
Telefon: 723600423
E-mail: info@valtickepodzemi.cz
WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v sobotu 27. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

27. červenec
Město: Mikulčice
Místo: Mikulčice a okolí
Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice
Telefon: 731159010
Telefon (alternativní): 604310990
E-mail: infomikulcice@seznam.cz
WWW stránka: www.vinobartonik.cz

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

27. červenec
Město: Čejkovice
Místo: před sklepem u Templářských rytířů
Kontaktní osoba: Vinaři z Čejkovic, z.s.
Telefon: 725447306
Telefon (alternativní): 774077526
E-mail: info@vinarizcejkovic.cz
WWW stránka: www.vinarizcejkovic.cz

Na vinařském odpoledni před sklepem u Temlářských rytířů v Čejkovicích se v sobotu 27. července představí 13 vinařů z Čejkovic. Akce začíná v 15 hodin a celý den bude ochutnávky doprovázet hudební uskupení Cymblica. Připraveno je také vystoupení muzikálového zpěváka Ondřeje Bábora. Program doplní oblíbené sekání sektů, vinařská tombola a grilované speciality. Vstupné na akci je 350 Kč.

27. červenec
Město: Letovice
Místo: zámek Letovice
Kontaktní osoba: Jiří Beer
Telefon: 728414828
E-mail: culinary@jiribeer.com
WWW stránka: www.vinonazamku.com

Víno na zámku, Festival dobrého vína a kvalitní gastronomie, proběhne v sobotu 27. července na zámku v Letovicích. Připraveno je více než 30 pečlivě vybraných vinařů a dodavatelů vína, kteří se budou na zámku Letovice prezentovat a představí ta nejlepší vína, které lze v České republice ochutnat. Společnost Rémy Cointreau si připravila masterclass o koňaku Louis XIII, který jako jediný koňak na světě nese označení „Ultra Premium Cognac“ a hosté tak budou mít unikátní příležitost se o tomto legendárním koňaku dozvědět více. Pomyslnou třešničkou na dortu je zahraniční host, Anna Julie Faude z vinařství Griesel Sekt, které patří mezi nejlepší producenty šumivých vín v Německu a bude mít zde v Letovicích českou premiéru.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz

Dále trvá:

12. duben – 29. září
Město: Šatov
Místo: sklepní ulice a okolí
Kontaktní osoba: Spolek šatovských vinařů
Telefon: 602545594
E-mail: martin.rajnoha@email.cz
WWW stránka: www.vinarisatov.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 12. dubna do 29. září vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově budou místní drobní vinaři střídat službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty obslouží a nalijí jim svá skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů bude zveřejněn na webových stránkách sdružení.

25. duben – 4. září
Město: Velké Bílovice
Místo: areál sklepů a města
Kontaktní osoba: Michal Tetur / Velkobílovičtí vinaři
Telefon: 775595561
E-mail: info@velkebilovice.com
WWW stránka: www.velkebilovice.com

V období od 25. dubna do 4. září probíhá akce otevřených sklepů, Za vinařem do Velkých Bílovic. Po dobu 19 týdnů postupně otevře své sklepy 50 vinařství. Každý týden od čtvrtka do středy otevře 3 až 5 vinařství. Ve vedlejší sezóně bude otevřeno od 15 do 19 hodin a v hlavní sezóně od 13 do 19 hodin. Návštěvníci zde budou mít možnost degustovat minimálně 8 druhů vín za 150,- Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vinař zapůjčí skleničku, kterou si po ukončení ochutnávky vezme zpět. V infocentru a na info-tabuli na náměstí Osvoboditelů ve Velkých Bílovicích je uvedeno, kdo má daný termín otevřený sklep.

29. duben – 29. září
Město: Velké Pavlovice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic
Telefon: 605886640
E-mail: info@vinozvelkychpavlovic.cz
WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od 29. dubna do 29. září. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

30. duben – 30. září
Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice
Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa
Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.
E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz
WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden ze sklepů Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

31. květen – 15. září
Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Místo: celá obec a areál sklepů Stará hora
Kontaktní osoba: Cech blatnických vinařů
Telefon: 602562437
E-mail: info@vinariblatnice.cz
WWW stránka: www.vinariblatnice.cz

Akce do Blatnice k vinařovi, je putovní štafeta otevřených sklepů, která bude probíhat od 31. května do 15. září v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu vinných sklepů Stará hora. V tomto období bude každý víkend vždy v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin otevřen minimálně jeden vinný sklep, kde budou probíhat ochutnávky vína přímo u vinaře. Vstupné je 100,- Kč a zahrnuje ochutnávku minimálně 6 druhů jeho vín. Sklenku zapůjčí vinař a vybraná vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

1. červen – 31. srpen
Město: Vrbice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Lenka Machovská
Telefon: 776823694
E-mail: predseda@vinarivrbice.cz
WWW stránka: www.vinarivrbice.cz

Na Vrbicu pro opicu, ale hlavně na skleničku za vrbeckými vinaři, je akce typu služeb otevřených sklepů, která bude probíhat od 1. června do 31. srpna ve vinných sklepech ve Vrbici. Rozverný název akce si vrbečtí vinaři zvolili právě proto, že pití vína není o honbě za opicí, ale v tomto případě se jedná především o setkávání vinařů s milovníky vína. Příslovečnou opičku si hosté odvezou v podobě odznaku.

3. červen – 1. září
Město: Hustopeče
Místo: Hustopeče, Velké Němčice, Starovice, Kurdějov, Nikolčice, Horní Bojanovice a Popice,
E-mail: info@vinarihustopecska.cz
WWW stránka: www.vinarihustopecska.cz

Léto otevřených sklepů na Hustopečsku probíhá od 3. června do 1. září ve vinařských obcích Hustopeče, Velké Němčice, Starovice, Kurdějov, Nikolčice, Horní Bojanovice a Popice. Během léta budou mít návštěvníci možnost posedět a ochutnat vína místních vinařů bez předchozího ohlášení. Každý den od 17 do 21 hodin otevře své sklepy široké veřejnosti hned několik vinařství a nabídne to nejlepší, co se jim urodilo.

7. červen – 11. říjen
Město: Milotice
Místo: vinné sklepy Šidleny
Kontaktní osoba: Jaroslav Grufík
Telefon: 777276825
E-mail: jaroslavgrufik@seznam.cz
WWW stránka: www.sidleny.cz

V letní sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit vinné sklepy Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z místních malovinařů, s možností prohlídky sklepa, posezením, degustací a koupí vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 7. června a končí slavným burčákovým pochodem 11. října. Více informací a rozpis otevřených sklepů bude zveřejněn na webových stránkách.

31. květen – 8. září
Město: Pavlov
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: VINITORES PALAVIENSIS, spolek vinařů v Pavlově
Telefon: 721414575
E-mail: pavel@krska.com
WWW stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Léto otevřených sklepů v Pavlově proběhne od 31. května do 8. září. Pavlovští vinaři již několik let zvou milovníky vína, aby poznali pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku, historických vinných sklepích v Pavlově. Celou letní sezonu bude mít každý týden otevřeno jedno vinařství. Otevřeno bude vždy v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin. Při návštěvě budou mít zájemci možnost prohlédnout si historické sklepy, poznat osobně jednotlivé vinaře, ochutnat skvělá pavlovská vína a samozřejmě si je také nakoupit do svého vinného archivu. K ochutnání bude zpravidla 8 až 10 vzorků. Součástí ceny ochutnávky je výklad vinaře k jednotlivým vínům a voda. Uvedené termíny jsou garantovány jako minimální. Většina sklepů bude mít otevřeno i mimo garantované termíny a návštěvu lze po předchozí domluvě uskutečnit ve všech vinařstvích.

8. červen – 30. září
Město: Mikulčice
Místo: sklepní uličky
Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice
Telefon: 731159010
Telefon (alternativní): 604310990
E-mail: infomikulcice@seznam.cz
WWW stránka: www.infomikulcice.cz

Na skok k mikuleckému vinaři je akce organizovaná profesionálními vinařstvími v Mikulčicích, která bude probíhat od 8. června do 30. září. Služba otevřených sklepů bude garantovat každodenní možnost návštěvy a ochutnávky vín v některém otevřeném sklepě. Díky této akci mohou mít zájemci vinaře takříkajíc pro sebe bez stresu větších akcí typu otevřených sklepů. Aktuální seznam otevřených vinařství včetně jednotlivých termínů bude včas zveřejněn na stránkách Turistického informačního centra Mikulčice.

21. červen – 31. srpen
Město: Hustopeče
Místo: ulice Vinařská, Na Hradbách a jejich okolí
Kontaktní osoba: hustopečští vinaři
Telefon: 775095526
E-mail: otrisalova@hustopece.cz
WWW stránka: www.hustopece.cz

Hustopeče, město dobrého vína, nabídne v průběhu letních prázdnin návštěvu zdejších vinných sklípků ve vinařských uličkách Na Hradbách a Vinařská. Od 21. června do 31. srpna budou každý den otevřeny alespoň dva vinné sklípky, kde budou majitelé nabízet své služby od 18 do 21 hodin, dle dohody i déle.

27. červen – 8. září
Město: Čejkovice (okr. Hodonín)
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: ČTVRTEČNÍCI, sdružení vinařů Čejkovice
Telefon: 776013730
E-mail: info@vinozcejkovic.cz
WWW stránka: www.vinozcejkovic.cz/clanek/letni-otevrene-sklepy-2019

Letní otevřené sklepy proběhnou v období od 27. června do 8. září ve vinných sklepech v Čejkovicích. Zájemci mohou osobně navštívit vinaře přímo v místech, kde se víno rodí. Každý týden, od čtvrtka do neděle budou otevřeny dva až tři sklepy v době od 14 do 19 hodin a místní vinaři rádi předvedou své výrobní prostory a zodpoví všetečné otázky. Degustace vzorků u vinaře stojí jednotně 100 Kč a vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

28. červen – 6. říjen
Město: Kobylí
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Libor Loveček
Telefon: 720228744
E-mail: libor.lovecek@seznam.cz
WWW stránka: www.vinarizkobyli.cz

Každý víkend u vinaře je akce otevřených sklepů, která probíhá od 28. června do 6. října ve vinných sklepech v Kobylí. Otvírací doba sklepů bude v pátek od 16 do 21 hodin, v sobotu od 13 do 21 hodin a v neděli od 10 do 12 hodin. Během akce mohou hosté ochutnat 6 vzorků vín za cenu 10 Kč na osobu.

28. červen – 1. září
Město: Moravská Nová Ves
Místo: sklepní ulička Výmol
Kontaktní osoba: Vinaříček o.s.
Telefon: 777062129
Telefon (alternativní): 777561535
E-mail: info@vinaricek.cz
WWW stránka: www.vinaricek.cz

Akce do sklepa na Moravu je služba otevřených sklepů na cyklotrase vedoucí přes Moravskou Novou Ves, která bude probíhat po dobu letních prázdnin vždy od pátku do neděle od 17 do 21 hodin. Menší rodinná vinařství otevřou v tomto období své vinné sklepy veřejnosti a nabídnou degustace svých vín vedené přímo vinařem. Rozsah a termín degustací lze sjednat i individuálně a v ceně degustace je zahrnuto také degustační sousto. Bližší informace o termínech a možnostech ubytování či stravování jsou k dispozici na webových stránkách.

28. červen – 8. září
Město: Moravská Nová Ves
Místo: areál vinných sklepů Výmol – Zátiší
Kontaktní osoba: Vinařský spolek Moravská Nová Ves
Telefon: 608875445
E-mail: info@vinarimnves.cz
WWW stránka: www.vinarimnves.cz

Jednotlivá vinařství sdružená ve Vinařském spolku Moravská Nová Ves otevřou v letních měsících, tedy od 28. června do 8. září, své vinné sklepy veřejnosti. Vinné sklepy budou otevřené vždy v pátek a sobotu od 16 do 20 hodin a v neděli od 14 do 18 hodin. Jiný termín lze dohodnout s vinařem. Otevřené sklepy budou označeny a degustace budou vedeny vinařem. Rozsah ochutnávky lze vždy sjednat individuálně podle aktuální nabídky vín jednotlivých vinných sklepů.

1. červenec – 1. září
Město: Dolní Dunajovice
Místo: Dolní Dunajovice a Březí, vinné sklepy a vinařství
Kontaktní osoba: Dunajovské kopce – spolek vinařů
E-mail: info@dunajovskekopce.cz
WWW stránka: www.dunajovskekopce.cz

Vinaři v Dolních Dunajovicích a Březí u Mikulova připravili pro milovníky vína možnost posezení s ochutnávkou vín ve vinném sklepě bez předchozího objednání. Letní otevřené sklepy budou probíhat od 1. července do 1. září. Každé vinařství bude mít dle rozpisu služeb otevřeno vždy po celý týden. Na tuto akci se nevybírá žádné vstupné, ale ochutnávka ve vinařství je zpoplatněna. Aktuální kalendář otevřených sklepů a otevírací doba je k dispozici na webových stránkách a informačních tabulích v obci.

1. červenec – 29. září
Město: Mutěnice
Místo: Dubňanská hora, vinné sklepy
Kontaktní osoba: Jiří Hartman / Spolek vinařů Dubňanská hora
Telefon: 724214126
E-mail: vinarstvihartman@seznam.cz
WWW stránka: www.osdubnanskahora.cz

Léto a podzim u vinaře je služba otevřených sklepů, která probíhá od 1. července do 29. září Pod Dubňansků horů v Mutěnicích. Každý víkend od pátku do neděle vždy od 13 do 18 hodin bude otevřený minimálně jeden sklípek, kde mohou hosté posedět s vinařem u dobrého vínka. Vinaři budou mít připravených 6 až 10 vzorků vín a chybět nebude ani drobné pohoštění. Služby otevřených sklepů se postupně zúčastní 8 vinařů. Bližší informace a rozpis služeb jednotlivých vinařství je k dispozici na webových stránkách.