čokoláda

Společnost Emirates každoročně naservíruje v prémiových třídách více než 11 miliónů kusů gurmánské čokolády, pocházející z rozličných koutů světa.

Cestující ve všech třídách si mohou vychutnat dezerty a další pochoutky vyrobené z čokolády. Tyto sladkosti dovádějí mnohokrát oceňované gastronomické zážitky na palubě Emirates k dokonalosti.
Ve First a Business Class nabízí společnost Emirates k ochutnání pralinky a bonbóny osmi prvotřídních čokoládoven ze šesti zemí proslulých svou láskou k této pochutině. Cestující tak mají možnost okusit množství prémiových čokolád, a to včetně značek čokolád pocházejících přímo ze Spojených arabských emirátů, v nichž má společnost Emirates svou základnu. Každá čokoládová selekce je na palubě dostupná po dobu tří měsíců a následně je nahrazena novou, aby se i chuťové pohárky pravidelných zákazníků měly stále na co těšit.
Současní dodavatelé čokolády:
• Belgická značka Godiva, která je stálicí na palubě společnosti Emirates už přes 20 let
• Valrhona z Francie, kde se čokoláda produkuje už od roku 1922
• Canonica dodává vlastnoručně vyráběné švýcarské čokolády
• Pacari z Ekvádoru rozšiřuje nabídku o organickou a veganskou alternativu
• Belgická značka Neuhaus, jež je považována za vynálezce proslulých belgických pralinek
• Hotel Chocolat z Velké Británie je pěstitel kakaa a zároveň výrobce čokolády
• Forrey & Galland ze SAE, který vlastnoručně vyrábí čokoládu podle francouzských tradičních postupů
• Coco Jalila pochází také ze Spojených arabských emirátů a vytváří klasické plněné pralinky
na arabský způsob
Čokoládové bonbony jsou servírovány během všech letů se společností Emirates a završují zážitek
z vícechodového menu podávaného na palubě. Čokoládové kousky jsou nabízeny po dvou a výběr obsahuje příchutě: Coffee Cream, mandle, 70% hořká čokoláda z ostrova Guanaja, bílý citrónový lanýž, hořká čokoláda s kousky kakaových bobů, pistáciová pralinka a čokoláda se solí Cuzco
a kakaovými boby.
Cestující ve First Class mohou kdykoli sáhnout do osobních košíčků s dobrotami, kde mezi dalšími čokoládovými pochutinami naleznou mimo jiné i irskou čokoládu Butler´s. Společnost Emirates nabízí celou řadu chutí z charakteristické čokoládové kolekce Butler´s včetně bílé čokolády Mixed Berries
a mléčné čokolády Honeycomb Crisp.
Cestující ve všech třídách si mohou dopřát čokoládový dezert a horkou čokoládu, kterou najdou v palubním menu. Na delších letech nabízí přátelský palubní personál pasažérům také celé tabulky čokolády. Pro děti jsou během speciálních příležitostí a oslav připravena čokoládová lízátka. V palubním salónku Airbusu A380 si mohou cestující dopřát oblíbené M&Ms, čokoládové zákusky a další pochoutky.