10 Nejlepších tuzemských penzionů dle hodnocení hostů:

autor: | Říj 17, 2012 | Novinky z Gastronomie

Skončil již další ročník ankety o nejlepší tuzemské penziony, kterou každoročně pořádá AHR ČR se společností FTonline a letos i za podpory našeho generálního partnera společnosti Pivovary Staropramen. Od června do srpna se o titul Staropramen PENZION ROKU 2012 utkaly stovky penzionů z celé České republiky.

Do bojů o prestižní ocenění posílali svá oblíbená ubytovací zařízení sami jejich návštěvníci hlasováním prostřednictvím stránek Dopenzionu.cz a CzechAdvisor.cz. Soutěže se aktivně zúčastnilo také 329 penzionů, které samy vybízely své hosty k hlasování. Hodnotil se například personál, stravování, služby, pohodlí či prostředí penzionu. Alespoň jednu nominaci získalo 512 penzionů. 7.162 lidí, kteří se zúčastnili hlasování, zaslalo celkem 8.731 platných hlasů. Skutečnost, že se jedná o úspěšný projekt potvrzuje fakt, že se do letošní soutěže o Penzion roku 2012 zapojila celá pětina všech penzionů z České republiky.

Všichni nominovaní jsou svým způsobem vítězové na trhu, protože se neustále zdokonalují v oblasti služeb a nemají strach nechat o svých službách hlasovat samotné zákazníky. Letošní ročník ankety Staropramen PENZION ROKU 2012 potěšil ve zjištění, že hosté stále více upřednostňují kvalitu poskytovaných služeb, zdvořilé chování, osobitý charakter, klid a dobrou kuchyni před podbízením se cenou.

Některé penziony se navíc v žebříčku objevují opakovaně, což svědčí o jejich setrvávající skvělé úrovni. A kdo se umístil na špičce žebříčku? Své postavení z loňska obhájilo v první desítce celkem šest úspěšných penzionů, některé z nich patří i mezi certifikovaná zařízení – Penzion Liškův Mlýn, Milešov nad Vltavou, loňský vítěz Penzion Seeberg, Františkovy Lázně, Penzion Sluníčko Sepetná, Ostravice (Beskydy), Penzion U černého kohoutka, Zdíkov (Šumava), Penzion U Hrádku, Znojmo a Penzion UKO, Bedřichov (Jizerské hory). Nováčky jsou letos PENZION BÖHMERWALD, Železná Ruda (Šumava), Penzion Pohoda, Trutnov (Krkonoše), Penzion Trosky, Troskovice (Český ráj) a Penzion Valtice ze stejnojmenného města. O absolutním vítězi rozhodne odborná komise na základě přísných kritérií a osobních návštěv nominovaných ubytovacích zařízení. Korunování penzionu se odehraje na slavnostním listopadovém Gala večeru Asociace hotelů a restaurací ČR v Hotelu Tereziánský dvůr v Hradci Králové. Vítěz si odnese Výroční cenu AHR ČR PENZION ROKU 2012.