Domů » Zlatý kuchař » Zlatý kuchař 2015 » Anketa Zlatý kuchař 2015 – 3. ročník

Anketa Zlatý kuchař 2015 – 3. ročník

Zlatým kuchařem roku 2015 se stal v anketě časopisu Gastro&Hotel profi revue Jan Punčochář (Grand Cru Restaurant), stříbrnou příčku obsadil Oldřich Sahajdák (La Degustation Bohême Bourgeoise) a bronzový byl Roman Paulus (Alcron Praha). Volilo se v těchto kategoriích: Zlatý kuchař, Zlatý zahraniční kuchař, Objev roku, Hvězda gastronomie a úplnou novinkou byl Hlas veřejnosti.

Zlatého kuchaře jsme letos vyhlásili již potřetí. Naším vzorem byla anketa, kterou každý rok vyhlašuje redakce německého časopisu Der Feinschmecker. Jako vždy jsme oslovili celou řadu gastronomických odborníků, kteří o jídle a restauracích píší − tedy ne kuchaře, ne manažery, ne lidi pracující přímo v restauracích nebo v dodavatelských firmách. Požádali jsme každého z nich, aby sestavil svůj vlastní žebříček deseti nejzajímavějších českých kuchařů roku 2015, určil tři zahraniční kuchaře (bez pořadí) a jmenoval jednoho kandidáta na Objev roku a na Hvězdu gastronomie. U každého kuchaře měla být oceněna jeho kreativita, hledání nových cest a řemeslná zručnost.

Ve čtvrtek 12. května byly na galavečeru v MAKRO Akademii slavnostně vyhlášeny výsledky třetího ročníku ankety Zlatý kuchař 2015. Celý večer byl poctou gastronomii a především kuchařskému řemeslu. Večerem provázela Markéta Hrubešová, která se netají svojí kulinářskou zálibou, o skvělý doprovodný program se postaral Miloš Vacík a TAM-TAM ORCHESTRA v Bubenické show a originální skleněné ceny pro vítěze ankety byly vyrobeny ve sklářském ateliéru Zdeněk Kunc Glass. Prostory květinami vyzdobila Daniela Sedliská z ATELIERu FLOWER DESIGN. Partnery ankety se staly společnosti: MAKRO Cash & Carry,s.r.o., Electrolux Professional Food Service – Gastro, Česká republika, Státní zemědělský intervenční fond, Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Bohemia sekt, s.r.o., Aviko ČR, s.r.o., Asociace hotelů a restaurací ČR, Espresso,s.r.o., Pivovar Ferdinand,s.r.o., Gastro nábytek 24, Střední škola hotelnictví a gastronomie AČMSD PRAHA,s.r.o., Vinotéka Three Glasses, společnost Lozano-Červenka, Český rozhlas Region, Český rozhlas Hradec Králové, La Cucina Italiana.

Vítězové dalších kategorií:

Zahraniční kuchař

Paul Day (Sansho)

Objev roku

Ondřej Koráb (Le Grill)

Hvězda gastronomie

Zdeněk Pohlreich (Cafe Imperial)

Volba veřejnosti

Martin Pudil (Hotel Dvořák Tábor)

 

Celkové výsledky ankety ZK 2015:

Kategorie Zlatý kuchař

  • Jan Punčochář (Grand Cru) 117
  • Oldřich Sahajdák (La Degustation) 108
  • Roman Paulus (Alcron) 98
  • Jiří Štift (Spices) 85
  • Radek David (La Veranda, Babiččina zahrada) 52
  • Pavel Sapík (Terasa u Zlaté studně) 51
  • Miroslav Kalina (Kalina) 50
  • Michal Göth (Miuri Čeladná) 44
  • Jiří Král (Aureole) 43
  • Zdeněk Pohlreich (Cafe Imperial) 37
  • Jaroslav Sapík (U Sapíků Klokočná) 35
  • Marek Raditsch (Kampapark) 34
  • Ondřej Koráb (Le Grill) 27
  • Martin Svatek (Goldie Tábor) 22
  • David Šašek (Aria) 22
  • Michal Černý (Story) 20
  • Radek Benetka (Gurmet Club) 17
  • Marek Šáda (Mlýnec) 17
  • Titus Eliáš (Na kopci) 16
  • Jan Kaplan (Pavillon Brno) 15
  • Petr Fučík (Koishi Brno) 15
  • Martin Štangl (Eska) 15
  • Přemysl Forejt (Entrée Olomouc) 15
  • David Špidra (U Sapíků Klokočná) 15
  • Radek Kašpárek (Field) 14
  • Jan Všetečka (La Degustation) 13
  • Jan Štěrba (Chateau Mcely) 13
  • Petr Tyrychter (Mozaika) 13
  • Petr Vlk (Na kopci) 12
  • Jan Horký (Francouzská restaurace Obecní dům) 11
  • Marek Fichtner (Augustine) 11
  • Josef Matějček (Kofein) 11
  • Richard Šusta (Suterén) 10
  • Marek Hora (Yamato) 10
  • Miroslav Husák (Hotel International Brno) 10
  • Dušan Mackovič (Como) 10
  • Jan Kracík (Pot-au-feu) 9
  • Roman Dolejš (La Gare) 9
  • David Beneš (Na Kolíbce Pelhřimov) 9
  • Jan Pípal (Vinohradský parlament, Bruxx) 9
  • Robert Loos (Aromi) 9
  • Patrik Bečvář (Selský dvůr) 9
  • Otto Kokoszinski (Benada Clarrion Ostrava) 8
  • Petr Vlásek (Q 15 hotel Questenberk) 8
  • Roman Rendl (Zámecký hotel Liblice) 8
  • Petr Vlásek (Q 15 hotel Questenberk) 8
  • Roman Rendl (Zámecký hotel Liblice) 8

Po sedmi bodech získali: Martin Barcal, Jiří Hadač, Jaroslav Kozdělka, Ondřej Slanina, Daniel Průša, Jan Krajč, Martin Kličmer

Šest bodů obdrželi: Jan Pašek, Martin Dvořák, Janko Martinkovič, Miroslav Kubec, Jiří Nosek, Dušan Svoboda, David Pavlačka

Pět bodů získali: Jan Kvasnička, Petr Šmrha, Libor Tláskal, Michal Hájek, Karel Krofta, Marcel Hejra

Po čtyřech bodech získali: Petr Hajný, Michal Pšenička, Igor Chramec, Jaroslav Hajšman, Jindřich Kovář, Lukáš Želechovský, Pavel Straka, Tomáš Černý, Pavel Mareš, Ivo Koudelka, Milan Sklenařík

Třemi body byli ohodnoceni: Pavel Mencl, Martin Jandík, Jaroslav Zahálka, Patrik Varčo, František Maděra, Tomáš Hájek, Víťa Bajčanová

Dva body získali: Miloš Fojt, Vladimír Lacina, Vladimír Bašta, Petr Zuček, Petr Bureš

Po jednom bodu získali: Roman Vorel, Karel Hynek, Tomáš Sysel, Miroslav Grusz, Jiří Chocholouš, Václav Frič, Zdeněk Kabíček

 

Kategorie Zlatý zahraniční kuchař

Nominováni byli (kromě výherců):

Ricardo Lucque, Shahaf Shabtay, Mahavir Kanswal, Matteo De Carli, Ari Gerardus Munandar, Jean Paul Manzac, Sophie Smith, Fabien Gailly, Alex Facchin, Clayton Powell, Giovanni Andrea Bernardini, Mathiue Pretét, Franck Sucilon, Tadayoshi Ebina, George Betak, Ioannis Asarlidis, Gianfranco Iuorio, Antonio Di Filipo, Leonardo Di Clemente, Stephen Senewiratne, Mario ´D Innoscenzo, Scott Van Wagenen, Khanh

Kategorie Objev roku

Nominováni byli (kromě výherců):

Pavel Buchwaldek, Přemek Forejt, Marcel Hejra, Martin Štangl, Adam Sommer, Petr Špinka, Lukáš Novotný, Kamila Rundusová, Matěj Říčař, Petr Heneš, Marek Šáda, Pavel Býček, Michal Černý, Tereza Jeřábková

Kategorie Síň slávy

Nominováni byli (kromě výherců):

Pavel Pospíšil, Michal Göth, Roman Vaněk, Jan Pýcha, Oldřich Sahajdák, Ladislav Stuparič, Tomáš Karpíšek, Petr Stupka, Roman Paulus, Jan Punčochář, Milan Kladívko, Jiří Eichner, Václav Šmerda

Kategorie Volba veřejnosti

Nominováni byli (kromě výherců):

Dušan Holan, Miroslav Kubec, Jan Kvasnička, Miloš Opatrný, Jan Punčochář, Pavel Václavík, Oldřich Sahajdák, Zdeněk Pohlreich, Milan Pešek, Filip Sajler, Roman Paulus, Ján Opiela, Tomáš Levý, Jan Péter, Martin Císař, Lukáš Čížek, Jan Nedělka, Tomáš Kourek, Jiří Švestka, Karel Voráček, Jakub Bojko, Petr Erin Kovač