fbpx
Domů » Rubriky » Novinky z Gastronomie » Tipy na gastrodárky: Nakupte zdravá rizota, čerstvé limonády i vouchery

Tipy na gastrodárky: Nakupte zdravá rizota, čerstvé limonády i vouchery

Máte doma gurmána a chcete ho letos pod stromečkem překvapit? Nebo jste sami nadšenci do vybraných chutí a píšete Ježíškovi? Přinášíme vám tipy na čerstvé novinky v kulinářském světě a gastronomické zážitky, které by neměl prošvihnout žádný fajnšmekr. Objevte o Vánocích zdravou světovou kuchyni LeGracie, šmrncovní dryáky F. H. Prager nebo všemi milované podniky na RESTU.

Světové menu LeGracie během půl hodiny

Zdravě, jednoduše, světově? V podání rodinného podniku LeGracie už nejde o kulinářské sci-fi. Chuťově vyladěné balíčky z přírodních surovin nezaberou k uvaření víc než pár minut a mlsné pohárky budou plesat. V balíčku Itálie od severu k jihu na vás čekají dvě polévky ze zeleniny a luštěnin, tři vyhlášená rizota a jáhloto – sladký dezert s příchutí Medového jablka. Pokud se cítíte ještě dobrodružněji, co takhle ochutnat celou Evropu? Kombinace Tour de Evropa obsahuje dvě polévky, rizoto, kuskus a špaldoto, to vše z rozmanitých koutů našeho kontinentu. Sladká tečka na závěr je návrat domů v podobě sladkého kuskusu na způsob štrúdlu. Firma myslí i na bezlepkovou stravu. Balíček S LeGracií bez lepku ji promění ve hru a udělá z vás šéfkuchaře i v hektickém dni. Nebo v celém týdnu – najdete v něm totiž hned dvě polévky, čtyři rizota a sladké jáhloto s Medovým jablkem.

Itálie od severu k jihu, Tour de Evropa: 339 Kč

S LeGracií bez lepku: 409 Kč

Najdete na: www.legracie.cz/kategorie-produktu/balicky

Česká jablka tekutá, sušená a s marmeládou

Vánoční útulno není kompletní, dokud v rukou netřímáte hrnek s hřejivým mokem. A když půjde o drink poctivý, přírodní a ryze český, zachutná vám dvakrát tolik. Ví to i jablářství F. H. Prager, které se specializuje na výrobu přírodních limonád, cideru a kávy. Jejich vánoční sety si můžete namíchat nejen z nápojů, ale také různých dalších přísad. Například Svařákový set vám nabídne litr legendárního Pragerova cideru či hruškové Perry, případně – chcete-li raději základ bez alkoholu – některou ze tří limonád – šípkové, zázvorové a original. K nim dostanete ještě balíček koření a recept na svařák, to vše ve vyfešákovaném dárkovém balení. Rodinnými návštěvami zmožené potěší Kafeset s mletou či zrnkovou kávou pražírny Café Libertad Kollektiv a lahvičkou cold brew kávy Café Zapatista. Chcete k dobrému drinku i něco zobat? Sáhněte po Gurmet setu, kde kromě třetinkové limonády a cideru ochutnáte i křížaly a domácí marmeládu. Chcete jinou kombinaci? Představivosti se meze nekladou.

Svařákový set: 189 Kč/149 Kč

Kafeset: 199 Kč/299 Kč

Gurmet set:229 Kč

Najdete na: www.pragercider.cz/25-merch

Nechte se po vánočních shonech opečovávat v restauraci

Ačkoli domácí pohodlí a bublající hrnce mají své nezaměnitelné kouzlo, gastronomická dobrodružství se nachází i za prahem kuchyně. Vyšlete svoje milované za zážitkem v některé osvědčené a originální restauraci, kterou najdete na RESTU. Největší gastronomický průvodce u nás nejen poradí, kde to stojí za to, ale navíc vám zařídí rezervaci a ještě nabídne výhodné vánoční vouchery. Přímo v jejich e-shopu můžete pořídit vouchery na 500 Kč, 1000 Kč až 1500 Kč. Pokud se na RESTU i zaregistrujete, dostanete navíc desetiprocentní slevu. Reálně tak voucher pořídíte za míň, než mohou vaši blízcí v restauraci utratit. Poukazy platí ve více než 500 restauracích po celé České republice, podívat se tak můžete například do prestižní pražské Art Nouveau, vyhlášené olomoucké Atmosphere či oblíbeného brněnského Pavillonu.

Najdete na: www.restu.cz/obchod, uplatnit můžete zde: www.restu.cz/prijimaji-voucher