Domů » Rubriky » Novinky z Gastronomie » Hledá se nový Chivas Master! Vaše šance přichází právě teď

Hledá se nový Chivas Master! Vaše šance přichází právě teď

Jedna z nejprestižnějších světových barmanských soutěží se vrací na scénu. Napínavá cesta za titulem Chivas Master vyvrcholí tentokrát v Shanghaji, ale začíná tam jako vždy – v lokálních barech. Štěstí přeje připraveným, tak pozor na nečekanou návštěvu!

Loňský obrovský úspěch Ondry Hniličky v globálním kole Chivas Masters světu ukázal, že barmani z Čech to s koktejly vážně umí. A naopak, pro barmany z Čech je jeho druhé místo důkazem, že i na tak prestižní soutěži, jako je Chivas Masters, se může stát jejich sen skutečností. Kdo chce jít ve stopách hvězdy Hemingway Baru, musí se mít v nejbližších týdnech na pozoru a míchat ty nejlepší koktejly s ikonickou whisky Chivas Regal na světě. Do top českých barů totiž pomalu, stejně jako v minulém roce, vyráží mystery shopping team.

Pokud si nejste jistí, že mystery shopping team má i váš bar ve svém plánu, přihlaste se do pondělí 7. března na email masters@chivas.cz. Mezi 8. a 30. březnem pak mohou všechny bary očekávat tajnou návštěvu. Pokud bude objednaný koktejl a jeho servis na výborné úrovni, nejenže návštěva prozradí svoji totožnost, ale rovnou předá manažerovi baru lahev dvanáctileté whisky Chivas Regal se speciálním označením oznamujícím postup do kvalifikace i pravidla pro kvalifikaci a finále Chivas Masters. Úspěšné bary zašlou v dalším kroku svůj soutěžní drink – jeho název, fotku, recepturu v angličtině a příběh, který se k němu váže – na email uvedený v pravidlech soutěže. Zároveň nominují barmana, který je bude v případě postupu do finále reprezentovat. Kvalifikační porota ve složení Zdeněk Kortiš, Kateřina Kluchová, George Němec, Kateřina Vondrák Hvězdová a Vlastimil Fau pak vybere do 18. dubna maximálně deset nejlepších soutěžících. Ti se společně utkají 5. května na velkém českém finále Chivas Masters, které se bude konat v pražském Royal.

Téma letošní soutěže Chivas Masters je inspirováno úspěchy skotské ikonické whisky po celém světě a jejím využitím s celou škálou chutí typických pro každý zeměpisný či kulturní region. Chivas Regal to sluší v New Yorku, v Šanghaji i ve městě, ve kterém se nacházíte právě vy. A právě toto bude váš úkol – následovat její cestovatelské úspěchy a promítnout je do tří koktejlů s těmito tématy: THE CLASSIC WAY (inspirace některou z koktejlových klasik z New Yorku a zároveň pocta skotským kořenům Chivas Regal), THE LOCAL WAY (inspirace lokální barovou scénou), THE SHANGHAI WAY (průkopnický drink inspirovaný orientem). Stejně jako v loňském roce půjde jak o kvality samotných drinků, tak o jejich příběh a prezentaci. To vše bude na slavnostním finále za přítomnosti veřejnosti hodnotit odborná tříčlenná porota – globální brand ambasador značky Chivas Regal Max Warner, zcestovalá kuchařka Kamila „Kamura“ Rundusová a známý odborník na whisky Zdeněk Kortiš. A pak už kroky nejlepšího barmana povedou do vysněné Šanghaje…

Hodně štěstí, dámy a gentlemani!

Váš Chivas Masters tým