fbpx
Domů » Rubriky » Gastro & Drinks » Experimenty s ginem

Experimenty s ginem

Právě v časech, kdy si výrobci pochvalují, jak se kategorie ginů žene do popředí pozornosti a mohli by v klidu přihlížet vývoji, vydávají se někteří po stezkách, kterými se − až Seagram´s, Xoriguer a Burrough´s Reserve od Beeferateru − nikdo dříve neubíral.

Gin zraje v sudech

Nejčerstvěji oznámila tento krok The London Distillery Company, která se spojila s luxusní distribuční společností Fortnum & Mason (na jejich kaviár Beluga Malosol bych si musel vzít hypotéku) a jako příspěvek k 2. výročí svého vzniku dala do oběhu Dodd´s Gin Fortnum Edition 2015, distribuovaný exkluzívně právně na pultech F& M. Gin, který zrál v malých sudech po whisky původem z newyorské Kings Court Distillery (taky nápad!), se plní do lahví ručně, což není až tak náročné, protože je k dispozici pouze 300 lahví.  50,3 % obj. alkoholu je taky neobvyklé, zatímco vanilka a kořenné tóny dřeva díky sudové politice nepřekvapují. Dodejme, že značka je holdem Ralphu Doddovi, podnikateli, jenž rozvíjel dějiny lihovarnictví v 18. století.

The London Distillery Company šlape

The London Distillery Company sama si připsala za dva roky dvě prvenství. Po více než sto letech vypálila první londýnskou single malt whisky (kriste, jak se k ní dostat a ochutnat) a letos v červnu uvedla na trh vůbec první britskou stoprocentní rye (pokud jste spíš na jiné jazyky než zrovna angličtinu, tak to znamená čistě žitnou whisky).

Text: Alexander Mikšovic Foto: Archiv