fbpx

Kalendář akcí

V gastronomii se stále něco děje. Chceme být Vaším průvodcem ve světě gastronomických akcí. Chceme být první, kdo vás upozorní na zajímavé festivaly, navrhne Vám nedělní výlet za vyhledávanými krajskými specialitami, doporučí místa, kde nakoupíte nejlepší potraviny, a ukáže Vám, kde je možné se setkat s významnými osobnostmi.

Tradiční Maloúpský Jarmark navodí dobovou atmosféru

Právě před 450 lety se v historických pramenech poprvé objevila oficiální zmínka o Malé Úpě. V roce 1566 sem tehdy přišli dřevaři z Tyrol, Korutan a Štýrska a rozhodli se v kraji nedaleko Sněžky natrvalo zůstat. Právě v duchu historie, tradic a starých Krkonoš se odehrává tradiční Maloúpský Jarmark, který se letos uskuteční 23. června v historickém centru Malé Úpy - u kostela sv. Petra a Pavla.

FOR GASTRO & HOTEL 2018

8. mezinárodní veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie představí nejlepší cukráře České republiky ve spolupráci s klíčovými partnery a zastupujícími subjekty. K vidění bude výběr nejlepších technologií a vybavení pro gastronomii, novinky a inspirace ze světa potravinářství. Součástí veletrhu je odborný KONGRES FOR GASTRO & HOTEL určený výhradně pro odborníky z HoReCa.

Jubilejní gastrofestival láká na dvouhvězdičkového Michelina i galavečeři První republiky

Již podesáté budou valašské Velké Karlovice hostit Karlovský gastrofestival. Jubilejní ročník této nejnavštěvovanější gastronomické události s jedinečnou atmosférou uprostřed přírody Beskyd se uskuteční 6. a 7. října, opět i se speciálním michelinským hostem, jímž je letos dvouhvězdičkový michelinský šéfkuchař Nicolas Decherchi. Další novinkou a zajímavostí bude galavečeře ve Spa hotelu Lanterna na počest 100. výročí založení republiky.