Domů » Události » Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

Ve čtvrtek 22. června 2017 se již počtvrté promění pražské náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku. Festival Merkádo je největší kulturní akcí v České republice se zaměřením na region Latinské Ameriky. Návštěvníci Merkáda se tak opět může těšit na přehlídku trhů s exotickými pokrmy, nápoji i rukodělnými výrobky. Na čtyřicet prodejců bude nabízet výhradně zboží ze zemí Jižní a Střední Ameriky i Karibiku. Kromě nevšedních gastronomických zážitků bude Merkádo doplněno o hudební a taneční program. Vstup na festival je volný.

Letošním tématem festivalu je chilli

Na festivalu se tak potkáte nejen s Word of Chilli, největší pěstírnou chilli u nás, ale i s mnoha dalšími prodejci nabízejícími své pálivé produkty. Pro odvážlivce je připravena soutěž v pojídání nejpálivějšího chilli.

Na Merkádu budou v nabídce nejrůznější produkty, které k Latinské Americe patří – od maté, výběrové kávy, ručně motaných kubánských doutníků přes exotické ovoce (objednané exkluzivně pro tuto akci), koření včetně nejrůznějších odrůd chilli papriček apod. K zakoupení bude i originální oblečení, bižuterie, houpací sítě, rukodělné výrobky vyráběné indiánskými komunitami z Mexika či Peru. Přímo na místě budeme podle původních latinskoamerických receptur připravovat typické pokrmy. Nabídneme argentinské steaky ze speciálního argentinského grilu “parilla”, peruánské “anticuchos”  či brazilské kuličky “brigadeiros”. V areálu Merkáda budou zastoupeny i vybrané bary nabízející typické regionální destiláty (peruánský nápoj pisco sour, brazilská cachaca, mexická tequilla, karibské rumy) i široká škála jihoamerických vín z Chile, Argentiny, či Peru.

V hlavní den konání festivalu se představí vybraná hudební a tančení uskupení

Účast potvrdili mexičtí muzikanti Mariachi Azteca či Latin Soul, kteří předvedou bachatu a salsu. V rámci tanečního programu Vás profesionální tanečníci naučí základní kroky salsy či forra. Pokročilí tanečníci se mohou připojit k přehlídce capoeiry. V rámci letošního pražského Merkáda proběhne v prostorách náměstí pátý ročník Bienále latinskoamerického umění, které je pořádáno od roku 2009 zastupitelskými úřady zemí Latinské Ameriky. Letošním hlavním koordinátorem pátého ročníku je Velvyslanectví Argentiny a na náměstí Jiřího z Poděbrad nainstalují výstavu velkoformátových fotografií s názvem Barvy Latinské Ameriky. Odpočinek si návštěvníci mohou dopřát v houpacích sítích hamacas instalovaných přímo v areálu

Festival Merkádo pořádá spolek Merkádo, z. s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 3. Akce oficiálně podporují velvyslanectví Peru, Mexika, Argentiny, Brazílie a Chile.

Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

  • Nám Jiřího z Poděbrad
    • Nám Jiřího z Poděbrad
    • Praha
nahrávám mapu....