fbpx
Domů » Události » „Asijské jídlo” není jen “o rýži a nudlích”!

„Asijské jídlo” není jen “o rýži a nudlích”!

Největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se již počtvrté uskuteční 9.9.2017 na Smíchovské náplavce.

Asijská kuchyně je velice různorodá

Asijská kuchyně je velice různorodá a nápaditá a oproti jiným kontinentům používá více druhů koření a přísad. Těšit se můžete na speciality z Gruzie, Libanonu, Malajsie, Turecka, Thajska, Vietnamu, Indonésie, Číny, Japonska, Ruska, Indie a dalších zemí.

Tradice a autentičnost

Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost. Kromě populární polévky pho, která zde již zdomácněla, budete moci ochutnat malajskou laksa, ramen či tom yum. Kuchaři vám ve svých wok pánvích připraví např. bun bo nam bo, kung pao, pad thai, stir fry či pad kee mao.
Dochucovat se bude sezamovou, sojovou, arašídovou a chilli omáčkou. Jídla budou podtržena vůní a chutí koriandru, šafránu, galangy, zázvoru a kari. Servírovat se budou i chuťovky jako knedlíčky gyoza, pelmeně, plněné závitky, dim sum, satay, kimči, chačapuri, grilované krevety, apod.

Kaligrafie, umění japonského meče i indonéské tanečnice

Na letošním zářijovém Asia Food Festu se bude účastnit i Velvyslanectví Thajského království. Thajští šéfkuchaři Vám představí tamní speciality a dozvíte se více o této exotické zemi.
Připraven bude pestrý doprovodný program, jako jsou dračí lodě, ukázka kaligrafie, umění japonského meče nebo indonéské tanečnice.
Poznejte exotické chutě a zároveň si užijte multikulturní prostředí a atmosféru pravé Asie.

text i foto: foodevent.cz

„Asijské jídlo” není jen “o rýži a nudlích”!

  • Hořejší Nábřeží, Smíchovská Náplavka
    • Hořejší Nábřeží, Smíchovská Náplavka
    • Praha 5
nahrávám mapu....